Õpikeskkondade teemal diskuteerides on mõned asjad veidi laokile jäänud, aga jätkan siis teemat.
Esmalt sotsiaalne meedia kui õpikeskkonna loomiskoht.
Sotsiaalne meedia on suurepärane suhtluskoht, mõnedele kodanikele on see küll võimalus mängida lugematut hulka veebimänge (Mafia Wars, Farmville), lahendada suurtes kogustes igasugu väga kummalisi teste ja spämmida meid lõputu hulga erinevate ettevõtete sotsiaalkampaaniatega ("hakka fänniks, jaga postitust, saad 100 krooni ja kaotad 200 sõpra või võida reis kurrunurruvutimaale"). Samas, juba nende kolme tegevuse hulgas oli otseselt õppimisega seonduv tegevus - testide lahendamine. Nüüd on ennekõike küsimuseks kuidas me suudame õpetavad, asjalikud testid teha sellisteks meeldivateks, et nad kutsuvad lahendama, jagama ja tarkust koguma? See on üks valdkond, milles e-õppe spetsialistid peaksid kindlasti ka püüdma kaasa rääkida - see võiks populariseerida e-õpet ja tuua kaasutajaid e-kursustele, ka tõsisemaid õppijaid. Teoreetiliselt on võimalik Facebooki ja analoogsete suhtlusvõrgustike API/rakenduskihte ärakasutada õppekeskondade loomiseks. Tõsi, seal võivad olla oma piirangud - kas Facebook lubab rakenduste omanikel kasutajaid blokeerida? Vast lubab, igatahes - kas rakenduste autoritele antakse piisavalt õigust kasutajaid mõjutada (kui kasutaja ise selleks soovi on avaldanud?). Kas annaks teha duaalset süsteemi, kus samale rakendusele saaks ligi Facebooki "mänguna", saaks registreerida õppeainetesse, lugeda foorumit, materjale vaadata jne. Ja inimestele, kes ei soovi omada Facebooki kontot, oleks võimalus sama asja eraldi veebilehelt ise registreerumisega kasutada? Tõenäoliselt kahjuks Facebook ei luba samasse rakendusse enda ja kolmanda osapoole kasutajaid või ehk keelab seda litsentsilepinguga suisa?
Muus osas, jah, Twitter on ju suurepärane õppematerjalidevoo edastamise vahend - lühiksed postid meeldetuletuste, lühendatud linkidega PDF/SlideShare/muude õppematerjalide, testide jms juurde.
Skype ei ole päris sotsiaalse meedia vahend, aga on laialt levinud rühmatöövahend (salvestatavad jututoad), teisalt sekundeerivad Google Docs (ühine kirjutamisvahend), blogimootorid (ka töörühmadele hea).
Nii, sedapalju ehk sotsiaalsest meediast.
Väikseid dokumenteeritud imesid #1
-
Kui mõnus võib olla värskelt pesust ja kuivatist tulnud lemmik-froteerätik,
kui sellesse vajutada oma nägu...
6 aastat tagasi