kolmapäev, 27. jaanuar 2010

Mõtlesin ka rikkaks saada: Lotoga ...

Valisin mõned nädalad tagasi esimest korda elus välja kaks Viking loto mänguvälja - mõlemale läksid küllalt juhuslikud (mitte kõrvuti) ja erinevad numbrid, st 12 erinevat numbrit - ükski number väljadel ei kattu. Väljad läksid mängu mõlemad kümneks nädalaks. Nüüd on möödas kolm loosimist ja võib veidi statistikale mõtlema hakata.


Sain esimesel loosimisel kolm tabamust - kaks põhinumbrit väljal B ja ühe lisanumbri väljal A. Teisel nädalal sain pihta väljal B ühe lisanumbri ja ühe põhinumbri, väli A läks täitsa raisku. Kolmandal nädalal ehk täna sain pihta mõlemal väljal ühe põhinumbri. Huvitav, milliseid nõkse võiks veel tõenäosusega mängimise nimel katsuda võiduvõimaluste kasvatamiseks.

Paar reeglit millest juhindusin (oma aru järgi):

1. Üle kahe numbri kõrvuti juhtumiseks on tõenäosus väike, seega olgu valitud numbrite vahel enamasti vähemalt paar-kolm valimata numbrit.

2. Kahel väljal olgu kõik numbrid erinevad, sest vähemalt väikse võidu tõenäosus kasvab sellest märgatavalt.

3. Loosimisele mingu väljad võimalikult pika aja jooksul - kuna iga nädal tulevad erinevad numbrid, siis on tõenäoline et mingil nädalal ikka juhtuvad need "õiged".


Võiduvõimalust ei suurenda, aga teeb mugavamaks internetist hankimine. Süsteem näitab ise ära mis numbrid võitsid, pole vaja telekat pommida ega netis tuhlata ja näpuga järge ajada.


Seega, johtuvalt neist reeglitest ei tasu täita pliks-plaks pileteid. Kas kellegil on veel asjalikke soovitusi, et kuidas oma võimalusi tõsta? :)

1 kommentaar:

Juhan Kundla ütles ...

1. Üks numbrikombinatsioon pole iseenesest tõenäosem kui teine, st pole vahet, kas võtad järjestikused numbrid või mitte.

2. Tõenäosus lotot mängides jääda rahaliselt kaotusseisu on suurem kui võita. Sellest tuleneb, et mida rohkem kordi sa mängid, seda kindlamaks muutub see, et jääd miinusesse. Kui mängid lõpmatu arv kordi, siis on sinu miinusesse jäämise tõenäosus 100%. Seega on mõistlik mängida elu jooksul lotot vm õnnemängu ainult 1 korra ja pannes kõik panused korraga mängu. Sellisel juhul on kõige paremad šansid jääda plussi.

Minu blogide loend