kolmapäev, 29. august 2012

Ehituspoed e-poodideks!

Vigisen nüüd veidi oma värske kogemuse üle suure ehituspoe e-poe kallal. No, võime nimesid ka nimetada - Bauhof on esimene suurtest, kellel reaalis e-pood olemas on. Selle umbes aasta jooksul, mis too e-pood eksisteerib, on juba pood korra väljavahetatud või tõsisemalt aadressi vahetanud. Alul oli tegu miski keerdkäigu tõttu Eesti Päevalehe serveri alamdomeenis asunud asutisega. Poe tekkel-paranemisel ja Bauhofi turunduse suurematel muutustel (tuntud autosaatele T. G. tehtavad otsesed vihjed, reklaaminäod, 100 eurot soodust-kampaaniad jne) võiks vist näha tuntud telekommunikatsiooniettevõtte endise juhi asumist ehituspoe ette otsa.

Niisiis, kogemus:

Tellisin pühapäeval poest kaupa. Kippus kaup poekärust kangesti ise "välja hüppama". Ei ole just hea mitmes aknas/sakkis brausimise tugi - tundub, et e-pood on ehitatud mingile oma mootorile vms.

Maksesüsteemidest ei saanud valida muud kui pangalinke. Kuna olin sees veebisirvikuga, mis ID-kaardiga autentimist ei toeta, siis olin sunnitud asja katki jätma. Seepeale saabus meeldiva üllatusena aga meil arvega, mille alusel sain vajaliku summa siiski pangast teises brauseris teele panna.

Okei, pühapäeva hilisõhtul ülekannet tehes ei maksa oodata rahade liikumist enne järgmist päeva. Järgmine kiri saabus mulle aga ülejärgmisel päeval, teisipäeval kell 12:27. See teatas makse laekumisest. Kuhu kadus esmaspäev? Ahjaa, olin esmaspäeval poole nelja paiku esialgse tellimuse-arve kirjale murelikult vastanud. Sellele ma mingit tagasisidet saanud pole. Kusjuures koos makse laekumise kinnitusega tuli kohe ka "tellimus on komplekteerimise ootel" - mõttetult kaks meili järjest kui seda oleks võinud kohe esimeses korraga öelda.

Kauba komplekteerimine võttis poe laos aega veidi üle 4 tunni. No, ega siin midagi imestada pole - veidi südame ajas täis, et teisipäeval kell 16:20 autorooli istudes kontrollisin meili, midagi ei olnud. Minu liikumissuund oli paras, et oleks väikese kaarega ka poest läbi jõudnud minna ja kauba peale võtta, aga komplekteerimise valmis saamisest teatav meil jõudis minuni täpselt siis kui jõudsin koju - 16:47! Ebaõnn!

Niisiis, täna läksin järgi. Esmalt poe infoletti, kust saadeti poe taha lattu. Turvanaine poe väravas ei teadnud mingist e-poest midagi, ei olnud kursis, et siuke asi olemas on. Laomees ise oli parasjagu hõivatud tellimusega klientidega, pidin veidi kannatama kuni ta tõstukiga edasi-tagasi vooris, auto juurde erinevat kaupa tõi. Võttis oma pool tundi, midagi pole teha - enne kaheksat ju tippaeg, kui peale tööpäeva ise-ehitajad oma vajalikke asju üles korjamas saavad käia.

Kaup oli kohe kastis, uksel. Tundub, et ega keegi teine eriti e-poest kaupa ei osta. Puudub ka seos püsikliendikaardiga veel. Lõpptulemusena - mõneti mugavam küll - ei pea mööda poodi saalima, võib erinevate kategooriate asjad kenasti kokku koguda lasta ja järele minna, aga vähemalt makse kinnitamise protsess võiks olla tiba kiirem...

PS: Ahjaa, tootekirjeldused on ka e-poes ikka napid küll. Osadel artiklitel peaaegu puuduvad. Võiks täis-kirjeldused ikka kohe saadaval olla. Kuid super, et see olemas on! Ootaks, et K-Rauta ja Bauhaus nüüd ka ruttu ja kohe asjad valmis teevad! Ehituse ABC'l oleks justkui ka midagi, aga tehniliselt tundub kehvem/vanem, puhas kataloog vaid - kuid veebipõhine kataloog on parem kui vaid reklaampaberite onlain-PDF.

Kommentaare ei ole:

Minu blogide loend