esmaspäev, 14. mai 2012

Jäätisevõilu


Mul oli aasta otsa Cyanogen Mod peal telefonil, läks peale selle õpetuse Desire versiooni järgi:
http://wiki.cyanogenmod.com/wiki/HTC_Desire_(GSM):_Full_Update_Guide
Cyanogen Mod  7.1 - novembris 2011
Sama Cyanogen aprillis - valija kippus ise kaduma

Revolutionary on kenasti Linuxile olemas, tuleb juurkasutaja õigustes (Ubuntu "sudo ...") käima lasta ja telefon peab USB debug-režiimis olema. Mõned koodid tuleb ka vahetada - telefonist üles kirjutada ja veebis genereerida.

Cyanogen oli täitsa hea lahendus. Vaikimisi valimisrakendus ei ole küll nii hea, seepärast tuli kasutada GO vastavat rakendust ja kontaktihaldurit. Tõsi - erinevalt HTC Sense valijast ei pea see O, Ö ning Õ tähti samaks märgiks, mis tõttu on raskendatud nende kontaktide leidmine nagu Tõnu ja Ärma.

Lisaks kuidagi jäi lukku "päästehaldur" (recovery manager - Clockwork Mod), ROM Manager ei uuendanud seda ära ja ei suutnud enam uusi asju panna ega muid operatsioone nagu SD kaardi vormindamine teha. ROM Manager näitas küll nagu oleks uus (5.0.0.7), aga reaalis oli ikka vana (2.5.0.7). Pidin uuesti Revolutionary kaudu rootima ja tegin selle lõpuks laupäeval ära.

Muidu ROM Manager pakub erinevaid ROM'e installida ja mõnesid ka alla laadida, samuti mälukaardi ümberpartitsioneerimist.
Jäätisevõilu ehk Ice Cream Sandwich 4.0.4

Peale uut ruutimist uue tarkvaraga suudab ROM Manager juba kenasti vahetada tarkvara.
Olen 2 päevaga neli korda nullist peale pannud süsteemi, nüüd enam mitte Cyanogeni siis, vaid ühe ICSi versiooni (ainult Desirele) www.sandvold.as . Oli probleeme ka - nt alul ei töötanud Wifi, siis kaamera tegi 2-3 klõpsu ja ajas kasutajaliidese segaseks. Räägitakse et võrgujagamise tööle saamine on paras jant - paljud saada olevad ROM'id ei oska seda. Pole esialgu enda omal veel proovinud - seoses Elisa uue DUOnet paketiga laekus ADSL'i juurde üks SIM kaart lisaks - suurem kiirus ja netipulga SIM'kaart ja väiksem kulu kui senine äri-ADSL.
Üks kõrvalleht

Õnneks oli installikal erinevaid konfiguratsioone võimalik testida - 4-5 erinevat kasutajaliidesehaldurit ja kaks versiooni kaamera draiveritest ning Wifist ja muid erinevaid spets-seadistusi. Lugege kommentaare - ROM Manager võib olulised pisiparandused näitamata jätta. Nt 0.6.1 oli ROM Manageris näha, kuid 0.6.1.1 oli tulnud järgneval päeval ja parandanud Wifi vastuvõtu jamad, mis sisuliselt telefoni Wifi külge ei lasknud. Päris universaalne veel ei ole, aga kõvade sammudega sinna suunas läheb.


ROM Manageri peamenüü
Mul esines probleeme kaameraga - 2-3 pilti saab ära teha, aga siis hakkab jukerdama. Viskab pildi tasku, näitab taustapilti ilma ikoonideta jne. Õnneks on kasutajaliidese haldureid umbes 4-5 ning need saab täitsa tööle.

Desire originaalil on mäluga probleem, ei mahu asjad ära. Õnneks saab häkkida siiski SD ext partitsioonile ka data, mitte ainult programmifailid ise. Vana ROM Manager seda teha ei suutnud (kuigi pakkus) - kui puhtalt lehelt installitud süsteem, siis jääb umbes 40 mega vaba. Telefonil on kirjade järgi 576 MB püsimälu. Programmidele kättesaadav on 150 MB ringis, neist suur osa süsteemiprogrammid, mida isegi linkidega mälukaardile ei saa. Kuigi see linkidega mälukaardile süsteem ei aita pea üldse - programm küll kolib ära, aga andmed jäävad põhijaotisele ja kuhjuvad. Paned siis mõned oma asjad ka ja ongi 20 MB vaba, ootad veel paar nädalat ja 15 on vaba ja ning telefon hakkab vinguma, et mälu pole.

Hong Kongi "küüruga" aku - 3500 mAh
Peale uuesti ruutimist hakkas ROM Manager tööle ja suutis lõpuks SD kaardile partitsiooni teha ja nüüd on 300 mega ruumi. Elu! Kõik lemmikud mahuvad ära ja testimiseks jääb ka ruumi! Ootan vaid suuremat ja kiiremat mälukaarti nüüd.

Uus aku sai telefonile taha paari nädala eest. Hind koos saatmisega umbes 7 eurot, tuli Hong Kongist ja asendas senise 1500 mAh kirjade järgi 3500'ga. Väga ei tunneta vahet, peamiselt tuleb see välja madala akuga - enne lendas 15 % pealt pilt tasku tihti, nüüd laseb kenasti edasi veel mõne aja ja tasku kukub pigem 5 % kandis (kuigi sinna ei lase ise enamasti asjal langeda). Esteetika polegi nii hull - terav serv tuleb välja ainult kaamera ja välgu ees, pildistamist ei takista.

Kommentaare ei ole:

Minu blogide loend