reede, 16. mai 2014

Postiodüsseiad

"Kvaliteetne" #EestiPost - veebruarini sai pakke kätte E-R10-20 ja L10-15, aga 7 km kodust (kodu ja töö vahelt). Nüüd saab pakid kätte 600 meetrit kodust, aga:

T,K,R 9:00-12:00
N 15:00-18:00
L 9:00-12:00
P,E suletud

Ehk "normaalne tööinimene" saab paki kätte kord nädalas neljapäeviti või siis laupäeva hommikul (uneajal). (Minu puhul uneajal, tavaliselt tõusen 11 paiku ja lähen 13-14 ajal tööle, et seal olla 20-22ni).

Äkki võiks Eesti Post tekitada pakisaajate andmebaasi, kus saaks end üles anda ja öelda oma eelistus. Näiteks, et saaks valida kättesaamiskoha mujale, ka peale tööd. Või kodu lähedalt, nendel väga piiratud aegadel. Muidugi pensionäridele või lastega kodus emadele on uus süsteem hea - saab hommikul rahulikult lapsega postkontorisse ja poodi jalutada ilma bensiini kulutamata. Kandekeskuste süsteem oli aga autoga liikuvale tööinimesele kordi parem - tõenäoliselt tellivad välismaalt kaupa ka pigem sellised inimesed, mitte kohalikud pensionärid. Muidugi, EBay pakkidel on pea alati telefoni number peal, aga mitte kunagi keegi ei teata pakist telefonitsi või SMSiga .... alati tuleb oodata paberilipakat.

Esimest korda pidin siis kohalikus postkontoris käima järel (vahepeal on asjad - nt 2,38 eurone hiina käekell - postkasti ära mahtunud) . Ärkasin kell 11, sõin putru. Tõstsin muruniitja välja ja muuseas siis kell 1157 vaatasin postkasti ... pakk ja kutse .... kohaliku postkontori sulgemisajaks täna 1200, kohaliku postkontori telefoninumbrit pakikutsel pole. Selge ... hopp tuppa, hopp autovõtmed, autosse ja hääled sisse. Ütleme nii, et suht masinat lõhkuvas poolillegaalses sõidustiilis. Jõudsin postkontorisse, aga avastasin siis, et mul dokumente pole kaasas (jäid jope taskusse) ... lubati ära oodata. 1210 olin tagasi kontoris dokumendiga, nüüd juba vähem raju sõidustiiliga kui esimesel minekul. Jaah, sain paki kätte.

Tore, et külas on kontor olemas ja keegi sellest tööd-leiba saab ja vastutulelik ja muidu kena inimene on. Aga äkki paneks postikutsele kohaliku kontori numbri? Äkki paneks kontori juurde Post24 automaadi, et saaks helistada ja paluda pakk sinna ringi tõsta ootama? Pakil on ju telefoninumber peal niigi, seega on autentimine ka olemas, et avamise SMS ikka õigele adressaadile läheb. Postiametnik pakkus, et vajadusel võib linna lähemasse kontorisse saata, aga see võtab ju päevakese jälle lisaaega ... aga kes tahab oodata kui midagi põnevat jälle jõudis?

Kommentaare ei ole:

Minu blogide loend