esmaspäev, 18. august 2014

"Geniaalsed" projekteerijad

Uhh - "nautisin" täna jälle meeldejäävat veerandtundi Veerenni tänava otsas. Tallinna kümnendi projekt - Veerenni-Peterburi mnt tunnel ja kaasnevad teed on alles aasta kasutuses ja ikka pole veel midagi kuulda nende esimestest päevadest selge elementaarse vea parandamisest. Kui Mustamäelt Ülemiste/Peterburi mnt suunas pole kunagi erilisi probleeme (vähemalt mitte peale üheksat - enne ma ei ärkaks nagunii, kell 945-950 võib liiklus tihe olla, aga kõik mahub teele ära ilma eriliste uimerdamisteta (isegi ehk liiga kiiresti), siis tagurpidi - 5-6 sõidurada kokku 2 raja peale suunata - oli ikka eriline haige fantaasia. Tegelikult Mustamäelt Ülemiste suunas oleks ka palju loogilisem olnud rajad nii seada, et parempoolselt rajalt saaks ilma ümber reastumata Ülemistele, vasakult aga ümber reastumata Peterburi teele. Selle asemel on seal umbes 1 km täiendav paremale suunduv lisarada Ülemiste/Tartu mnt peale ja 150 meetrit teist rada samas suunas.
Kaader: OpenStreetMap.org ja panustanud kasutajad.
Ülemistelt/Sõjamäe tänavalt on aga "liivakell" täiesti skisofreeniliseks aetud. Ega tegelikult Peterburi teelt ja Veerennilt tulijaid ei ole kuigi palju - enamiku aega annab üsna kenasti Peterburi teelt saabuvale vasakule rajale välja pöörata, aga enne selle võimaluse saabumist surutakse Veerenni rida läbi bussipeatuse paremasse ritta ette, kus tekib totaalne pundar. Lisaks muidugi viisakad autojuhid (kes juba aegsalt mitu km enne paremasse ritta võtavad, et seal kena pool tundi või kolmveerand veeta - au nende närvidele!!) vs nahaalid, kes vasakus rajas venitavad viimase jooneni välja (hea et triibutatud laiale platsile ei suundu - kuigi seal on raja jaoks ruumi küll ja tegelikult annaks seal eeskirju ignoreerides kenasti vasaku Peterburilt tuleva rajani suunduda). Ise sattusin täna seda poole kilomeetrist lõiku lävima umbes ajaühikutel 1829 ja 1845 vahel - võrreldes minu kogu umbes 18 km teekonnaga oli see lühike pool km, aga võttis kolmandiku kogu ajast või enamgi. Mulle tundub, et oluliselt paremaks saaks seisu kui pikendada Veerenni kiirendusrada läbi bussitasku nt poole kilomeetri jagu - see tähendab, et Veerennist tulijad ei peaks kamikadzede kombel riskima või vahele trügima või viisakate juhtide poolt vahele lastama, vaid Ülemistelt tulijad saaks suhteliselt tühja Peterburi suuna liikluse vahele ennast poetada (omal riisikol), et Veerennist tulijatele teed pakkuda esimesel rajal. Veel parem oleks muidugi kui terve Ülemiste haru suubuks kaherealise teena kokku ühe reaga Veerennist ja ühe reaga Peterburi teelt - kolm rida võiks vähemalt kilomeeter jätkuda ja 4 rida koos olla vähemalt 300 meetrit .... aga ei - Tallinna joogiveereservuaar tuleb ilmtingimata raskemetallidega rikastada, mida kõige paremini rikastab pidevalt kiirendav-pidurdav üksteise sabas teosammul liikuv autokett .... mis oleks palju vähem aega omal kohal kui lisada vaid mõnisada meetrit kiirendus radasid.

Ja jah, kuna Veerenni otsas on bussipeatus, siis justnagu ei saaks sealt lasta autodel läbi sõita - aga olgem ausad - kui oled 15-45 minutit teosammul liikunud, siis ei ole kellegil isu sealt tulijaid vahele lasta - seega nad rikuvad seal nagunii reegleid. Parem teha see bussipeatus läbitavaks - lasta sõidurajal 200-300 meetrit edasi minna, et Ülemiste rajalt oleks juba võimalik eest ära vasakule rajale pöörata ja pilt oleks juba natuke parem. Ja parem bussi sabas see mõni hetk oodata kui, et närveldada, et kas lastakse nüüd ikka vahele või ei ...

Moraal - tööle tuleb minna kell 11 ja töölt tulla kell 20!

Kommentaare ei ole:

Minu blogide loend