kolmapäev, 5. detsember 2007

Kolistamine ...

Esmalt hommikul pesu pesumasinasse, see võttis aega ja väljusin plaanitust oma 10 minutit hiljem. Jõudsin Nørreporti metroojaama juurde, parkisin ratta rattakeldri sissepääsu juurde, sest aeg oli otsas ja keldrisse sisse tõstmine võtnuks aega. Tormasin pileti automaadi juurde, valisin pileti, sisestasin pangakaardi, panin pini ... võtsin tseki, aga mida ei tulnud oli pilet. 160 taani krooni külma??? Eeh, helistasin infosse kõrvalt - üks tsekil olev sõna tähendas ilmselt tühistamist. Arvatavasti panin pini valesti. Igaks juhuks proovisin teises automaadis, seal õnnestus - ja pini panin igaks juhuks teist pidi tõesti. Zups Kastrupisse ja tagasi. L. sai kenasti ära saadetud, nagu kord ja kohus. No - lenukile lehvitama ei jäänud, kodus ootas ju pesu ja sama piletiga andis enne tundi tagasi sõita. Ahjah - kogemata klippisin kaks korda kaarti olles unustanud enne L.'ilt küsida, kas tal on oma pilet ka. Tagasi Nørreporti saabusin ootamatult, aga jõudsin välja ... ratas oli vahepeal sadanud vihmast märg. Kodu keldris polnud avalik pesumasin käivitunud, möödas oli tund ja 45 ning mu enne sisestatud zetooni aeg oli otsas, olin unustanud rohelisele nupule vajutada, elektrit oli ju olnud, aga kui "power" nuppu ei vajuta, siis tööle ei hakka. Niisiis - tööle!
Kodus polnud netti, tegi närviliseks ja pani mõnda katset tegema. Aga siis otsustasin hommikusöögi kasuks (kolm praemuna). Hakkasin pakkima ... vahetasin pesumasinas pesu, panin sisse teise täie. Liikuma sain alles ühe paiku, klipikaardi kehtivusajaks sai umbes kaks. Kogemata astusin teadmatusest 350S liini bussile, mis ei sõitnud lõpppeatusesse, kaotasi seega uues kodus käies nii palju aega, et ei jõudnud sama piletiga tagasi (pidin ju uut bussi ootama vahepeal). Tagasiteel virisesin juba bussijuhiga, et mu piletilt ei taha viimast klippi automaat võtta, aga siis siiski õnnestus - papp oli veidi pehme ja murdumas joonelt, ei lasknud õieti sügavale sisestada. Häbi ja peaga piki seina, taha tunne jäi sisse, et ma muret avaldasin.
Tagasiteele asusin kahe paiku siis, kell 1415 algas loeng, millesse ma siis ei jõudnud - ühe loengu semestris võib ju vahele ka jätta.
Edasi - pakkimine, koristamine, vahepeal kuivada üritanud riiete kokku võtmine. Olin juba paanikas, et pean pool kuus lahkuma, sest Christina lahkub selleks ajaks, aga õnneks tähendas see siiski poolt seitset. See on see eestlase kontekst, et "pool" ja "kuus" ühes lauses tähendavad enamasti pool peale viit.
Viimaks sain veidi peale kuut tulema ... sõitsin esmalt linna suunas, pöörasin enne tiike lõunasse ja jõudsin liigagi kaugele lõunasse, aga leidsin tee Island brygge juurde ning sain üle. Sealt läksin ka lõunasse, aga asi tundus väga arendusrajooniks kätte minema ja itta ei läinud ühtki korralikku teed, õnnetul kombel jõudsin sedasi KUA juurde ja läksin sealt piki metrood Ørstedi suunas, Ørstedist itta ja esimesel teel taas lõunasse. Ilmselt oleks see viinud ka pika teega ümber lennuraja otsa ka õigesse kohta, aga siiski hakkasin otsima Englandsvej'd, et raja alt läbi traditsioonilist teed mööda kohale jõuda. Mõni minut peale poolt üheksat olin kohal.
Sedasi sai siis kolitud Dragørisse esmaspäeval. Täna käisin kommunis ja postkontoris ja kohalikus Nettos, mis on täitsa suur ja ei lähe päris oma reklaamsiltidega kokku. K. ütles, et Danske banka pole siin - on küll - kohe Netto juures, kuigi Amagerbankenil on muidugi suuremad ja enam kontoreid. Ikkagi kodusaar.

Kommentaare ei ole:

Minu blogide loend